منو
منو موضوعات ( برای دیدن موضوعات کلیک کنید )
خارجی [ ۲۶۰ ] ایرانی [ ۸۸ ] عاشقانه [ ۴۰ ] داستان کوتاه [ ۲۵ ] بیوگرافی [ ۲۱ ] نمایشنامه [ ۳۱ ] تاریخی [ ۱۹ ] سیاسی [ ۲۸ ] فلسفی [ ۱۱ ] Thriller [ ۱۸ ] مستند [ ۱۱ ] جامعه شناسی [ ۶ ] عقیدتی و عرفانی [ ۶ ] روانشناسی و خودیاری [ ۷ ] زنان و فمینیسم [ ۹ ] طنز [ ۱۱ ] نامه نگاری [ ۶ ] فیلم [ ۱۱۷ ] سایر [ ۱۰ ] پادکست [ ۰ ]

۶ مطلب در مرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

مادربزرگ سلام می رساند و می گوید متاسف است

مادربزرگ سلام می رساند و می گوید متاسف است
مادربزرگ سلام می رساند و می گوید متاسف است

«مادربزرگ سلام می رساند و می گوید متاسف است» اثر فردریک بکمن.

داستان یه دختربچه ی هفت ساله ی خیلی باهوش که مادربزرگش تنها دوستیه که داره. مادربزرگی که از نظر بقیه ادم ها کاملا نامتعارف به نظر می رسه اما هرگز اجازه نمیده نوه اش لطمه ای بخوره. السا دختر بچه ایه که پدر و مادرش از هم جدا شدن و هرکدوم مجددا ازدواج کردن و تشکیل خانواده دادن. دختربچه ای که با همه متفاوته و توی مدرسه دیگران آزارش میدن و مادربزرگی داره که در گذشته جراح بزرگی بوده اما الان حرکاتی انجام میده که گفته میشه دور از شان و سن و سال اونه.

این هم اخرین کتاب نخونده ی من از فردریک بکمن بود که تموم شد. بنظرم فردریک بکمن به طور فوق العاده ای شما رو وادار میکنه که لحظه به لحظه از لحاظ احساسی درگیر کتابش بشید و با همه ی وجود همه ی لحظاتش رو درک کنید. انقدری که حتی میتونه باعث بشه خودتونو جای شخصیت های آزار دهنده ی داستان قرار بدید و حتی حق رو به اونا بدید و درکشون کنید. البته این کتاب بخاطر لحن تا حدی کودکانه ای که داره ممکنه همه پسند نباشه اما من از خوندنش لذت بردم. و نکته ی دیگه هم اینه که ترجیحا این کتاب باید قبل از "بریت ماری اینجا بود" خونده بشه چون اون کتاب شرح زندگی یکی از شخصیت های این داستان و به نوعی ادامه ی این کتاب محسوب میشه. البته به تنهایی هم کاملا کتاب مستقلیه.

پ ن: در کل اگر قصد خوندن اثار فردریک بکمن رو دارید بهتون "مردی به نام اوه" رو پیشنهاد میکنم. و اگر قلمش براتون اونقدری جذاب بود که بخواید بازم ازش چیزی بخونید، سه کتاب بعدیش رو هم بخونید.

 • جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶
 • ۳

Beauty & the beast-2017

Beauty & the beast-2017
Beauty & the beast-2017

Beauty & the beast-2017

IMDb: 7.4

Metascore:65

Director: Bill Condon

دیو و دلبر!

 • سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
 • ۴

Forrest Gump-1994

Forrest Gump-1994
Forrest Gump-1994

Forrest Gump-1994

IMDb:8.8

Metascore:82

Director:Robert Zemeckis

6 Oscar Wins

3 Golden Globe Wins


بعید میدونم کسی باشه که این فیلمو ندیده باشه. عالیه واقعا. پسربچه ای که مشکلات حرکتی داره و نمیتونه راه بره و از لحاظ ذهنی هم کاملا کنده. مادرش همه ی تلاشش رو میکنه تا اونو به مدرسه بفرسته و بعد از اون اتفاقات متعددی که تا بزرگسالی به طور پی در پی و بعضا اتفاقی، زندگیش رو تحت تاثیر قرار میدن.

جذاب ترین قسمتش برای من، اونجایی بود که به اون بچه اشاره میکنه و می پرسه: ? Is he smart

یکی از بهترین فیلماییه که تا حالا دیدم. یادم رفته بود اینجا ثبتش کنم ولی دیروز که دکتر هوپ از این فیلم توی پستش اسم برد، یاداوری شد که بیام و اینجا ثبتش کنم :-)

 • دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶
 • ۷

Before midnight-2013

Before midnight-2013
Before midnight-2013

Midnight-2013

IMDb:7.9

Metascore:94

Director:Richard Linklater

خب اینم از آخریش. چیزی که بیشتر از همه چی توی این سه تا فیلم نظرمو جلب کرد تا این حد واقعی بودنشونه. البته جز اولی که تا حدی فانتزی بود ولی دو تای بعدی به شدت شبیه به زندگی واقعی هستن. فارغ از اینکه هر رابطه ای چقدر عاشقانه شروع شده، با گذشت سال ها اون شور و حال اولیه تغییر میکنه. نوع عاشق بودنه تغییر میکنه و البته اختلافات و مشکلات هم همیشه وجود دارن. یه زندگی عاشقانه همیشه بی نقص و کامل جلو نمیره. 

 • شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶
 • ۳

Before sunset-2004

Before sunset-2004
Before sunset-2004

Before sunset-2004

IMDb:8

Metascore:90

Director: Richard Linklater

اینم دومیش! :-)

 • پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶
 • ۲

1995-Before sunrise

1995-Before sunrise
1995-Before sunrise

Before sunrise-1995

IMDb:8.1

Metascore:77

Director:Richard Linklator

جز متفاوت ترین فیلمای عاشقانه ای بود که تا به امروز دیدم..

 • چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶
 • ۲